Místnost bez záclon a závěsů vždy bude působit chladným dojmem. Textilie vždy zútulní byt a holému chladnému prostoru dají prvek tepla a pohodlí. K závěsům pak interiér jednoduše doplníte polštářky, nebo ubrusem a atmosféra pokoje je hned jiná.

Při výběru závěsného systému se musíte zaměřit na to, jaký prostor u okna máte, a jaký systém technicky lze realizovat. Také se dopředu musíte rozhodnout, jestli chcete mít závěsy, a jestli je chcete mít i funkční, nebo mají plnit pouze dekorativní charakter.

V případě že vám postačí záclona, nebo závěsy budou pouze na ozdobu, tzn. Že je nebudete zatahovat, postačí vám garnýž , případně kolejnice jednořadová. Mnoho zákazníků volí tuto variantu, protože má na oknech k zastínění rolety, žaluzie, nebo předokenní rolety. Potom stačí záclona. A dvě řady jsou opravdu zbytečné.

Pokud závěs užíváte stejně jako záclonu, to znamená že je funkční a přes celou plochu okna. Volte dvouřadou garnýž, nebo kolejnici. Případně kombinaci, garnýže a kolejnice.

Garnýže upevníte nad okno klasickým způsobem, nebo můžete volit v případě potřeby ukotvení bočním držákem. Toto kotvení se také využívá, když potřebujete předělit závěsem úzkou chodbu, nebo instalovat nad vanu sprchový závěs. Využití tohoto bočního držáku určitě naleznete mnoho.

V případě že nad oknem máte minimum místa, nebo nechcete, aby garnýž byla vidět, zvolte raději kolejnici. Tu lze namontovat za sádrokartonový podhled. Také lze na záclonu i závěs našít řasící stužka tak, aby látka následně skryla kolejnici. Při pohledu na okno potom uvidíte pouze hezky nařasenou záclonu od stropu. Vypadá to elegantně a jednoduše.

K závěsům ještě můžete zakoupit boční držáky na závěsy, nemusíte ke shrnutým závěsům pořizovat látkové, nebo ozdobné úvazy. Závěs jen chytíte za držák.

V případě, že látkový úvaz chcete a líbí se vám, potřebujete ještě na stěnu držák, na který úvaz připevníte prostřednictvím poutek. Je to již malá investice, úvaz nemůže viset ve vzduchu, nebo za nějaký pochybný vrut.

K textiliím, které se nezatahují a jak se říká slouží jen pro parádu si můžete koupit ozdobnou sponu, případně ozdobnou žabku, kterou sepnete závěs, nebo jednoduchou záclonu.

Pokud potřebujete podrobnější radu, nebo máte atypické okno na které je potřeba atypický tvar kolejnice, klidně nám napište, nebo zavolejte na naše kontakty. Realizovali jsem už hodně atypických a „prapodivných“ okenních prostorů.